Facebook'ta Mağaza Açmak

Facebook'ta Mağaza Açmak
Bir Facebook mağazası, Facebook'ta ürünlerinizi insanlara göstermenizi ve satmanızı sağlar. Müşterileriniz ürünlerinizi doğrudan Facebook mağazanız üzerinden satın alabilir. Facebook’un satışa yönlendirme konusunda en büyük ve en iyi hamlesi diyebileceğimiz Dükkan ile e-ticaret firmaları Facebook gönderilerinde sadece ürün görselini paylaşmak ile kalmayacak aynı zaman da Facebook’ta fotoğrafta bir arkadaşı etiketleme gibi ürünlerini e-ticaret sayfasına yönlendirebilecekler. Sadece satmak istediğiniz ürünü PazarV e-ticaret sitenize yönlendirme değil aynı zamanda Facebook Mağaza’nızda ürünleri listelemeyi sağlayan Dükkan’a bir göz atalım.

1-) Hedef kitleye daha rahat ulaşabilme;
Facebook artık insanların günlük rutinlerinden biridir. Facebook'da ulaşabileceğiniz insan sayısı arama motorlarından sitenize gelen kişi sayısından binlerce fazladır. Üstelik Facebook reklamları arama motorlarına harcayacağınız reklam bütçesinin onda biridir. Ayrıca Facebook da kişi etiketleme özelliğinden dolayı daha çok hedef kitleye ulaşabilmenizi sağlamaktadır.
Alternatif sosyal medya kanallarının artmasına rağmen Facebook  halen en etkili dijital pazarlama mecrası olmaya devam ediyor. Firmalar Facebook üzerinde çeşitli reklam kampanyaları, tanıtımlar ya da paylaşımlar yaparak etkin bir şekilde dijital pazarlamalarını yapabiliyorlar.

2-) Ürün Yorumları;
İnsanların Facebook mağazanıdaki ürünlerin hemen altına direk yorum yapabilmeleri daha kolaydır. Bu şekilde soru - cevap ile potansiyel müşterilerinizin aklına takılan her türlü sorularında direk cevap verebilmenizi ve bu cevapların diğer potansiyel müşterilerinizin görmesini sağlayabilirsiniz.

3-) Paylaşım;
Potansiyel müşterilerinizin sadece tek bir tıkla ürününüzü kolaylıkla kendi sayfalarında paylaşabilmeleri ve arkadaşlarının yorum yapabilme olanağını sağlar. Ayrıca çok rahat bir şekilde bir arkadaşına öneride bulunabilir.

4-) Hızlı İletişim;
Facebook mağazanıda oluşturacağınız "Bizimle İletişime Geç" butonu sayesinde potansiyel müşterilenizin size daha rahat ulaşabilmelerini sağlayarak daha yüksek kazançlar elde edebilirsiniz. Ayrıca mesajlasma sisteminin artıları sayesinde müşteri görüşmelerinizin geçmişini görüntüleyebilir sorunlar yaşamanızı önleyebilirsiniz.

5-) Harita Özelliği;
Facebook mağazanızda hakkımızda bölümünde bulunan harita ile müşterilerinizin işyerinize daha kolay bir şekilde ulaşmasını sağlayabilirsiniz. Telefonda adres tarifi yapmaya gerek kalmadan her cep telefonunda bulunan Harita / Navigasyon uygulaması ile insanlar işyerinize daha rahat ulaşır.

6-) Zamanlama;
İnsanlar 24 saat facebook kullandıkları için eklediğiniz ürün her saat kolaylıkla müşterilerinize ulaştırabilmenizi sağlar. Ayrıca ürün ekleme süresini planlarsanız insanlar istediğiniz saat ve dakika da ürünü görebilir.

7-) Öne Çıkan Ürün;
Facebook mağazanızda en çok satışı yapılan yada satışı yapılmasını istediğiniz ürünü mağazanızın baş tarafına sabitleyebilir ve yeni gelen her potansiyel müşterinizin ilk olarak o ürünü görmesini sağlayabilirsiniz.

8-) Raporlama;
Facebook mağazanızın raporlama özelliği sayesinde insanların ürünü ne kadar görüntülediğini, kaç potansiyel müşteriye eriştiğinizi, tıklama oranlarını detaylı bir şekilde görüntüleyip analiz edebilir ve yeni kampanyalarınızı bu raporlara göre hazırlayabilirsiniz.


PazarV - E-Ticaret Yazılımı olarak Facebook mağazanızı sizin yerinize açıyor, size bu yolda danışmanlık yapıyor ve ürünlerinizi tek bir tıklama ile eticaret sitenizden facebook mağazanıza aktarmanızı sağlıyoruz..