Detay

Google Analytics Kullanımı ve Faydaları

Google Analytics için Google’ın bize sunmuş olduğu en faydalı bir araç - raporlama sistemi diyebiliriz. Google Analytics sayesinde internet sitemize giren kullanıcılarımızı tanıyıp, ona göre hareket edebiliyoruz. Google Analytics bize sadece sitemize gelen potansiyel müşterilemizin sadece ziyaretlerini değil daha detaylı bilgiler sunarak yeni müşterilerimize nasıl ulaşacağımız konusunda da büyük destek olmaktadır.

Detay

Facebook'ta Mağaza Açmak

Bir Facebook mağazası, Facebook'ta ürünlerinizi insanlara göstermenizi ve satmanızı sağlar. Müşterileriniz ürünlerinizi doğrudan Facebook mağazanız üzerinden satın alabilir. Facebook’un satışa yönlendirme konusunda en büyük ve en iyi hamlesi diyebileceğimiz Dükkan ile e-ticaret firmaları Facebook gönderilerinde sadece ürün görselini paylaşmak ile kalmayacak aynı zaman da Facebook’ta fotoğrafta bir arkadaşı etiketleme gibi ürünlerini e-ticaret sayfasına yönlendirebilecekler.

Detay

Dropshipping - Komisyonlu Satış nedir

Dropshipping e-ticaret mağaza sahiplerinin ellerinde stok ürün tutmadan müşterilere ürün gönderebildiği ve satabileceği bir ticaret modelidir. Özet olarak, sahibinin bir üreticiden yada toptancıdan ürünleri tek tek satın almasına ve direk müşteriye göndermesine olanak sağlayan bir gerçekleştirme tipi de diyebiliriz.

Detay

E-Ticaret

E-Ticaret elektronik ticaret anlamına gelir ve 1995 yılından sonra dünyada internet kullanımının artmasıyla yaygınlık kazanmıştır. Günümüzde Türkiye'de de oldukça gelişmiş ve ilgi görmektedir.

Detay

Web Sitesi Nasıl Yapılır?

Web sitelerinin kişi ve kurumlar için hedef müşteri kitlesine ulaşmada ne kadar önemli olduğunu biliyoruz. Hatta bir firma henüz kurulum aşamasında iken web sitesinin hazırlandığını ve öncelikli olarak hayata geçirildiğini duyuyor, görüyoruz. Hal böyleyken web sitesi nasıl yapılır?

Detay

Responsive Tasarım Nedir?

Responive web tasarım, akıllı cihazlar için web tasarımlarının ekrana tam oturması ve ekran çözünürlüğü olarak mükemmel kalitenin yakalanması için yapılan çalışmalardır. Yani responsive tasarım nedir? sorusuna kısaca duyarlı ve uyumlu web tasarım denilebilir.

Detay

Mobil web

Hayatımıza mobil teknolojilerin girmesi hayatımızda bir çok önemli değişikliği de beraberinde getirdi. Başta akıllı telefonlar ve tabletlerin basit kullanımı insanların oldukça ilgisini çekti.

Detay

Kişisel web

Web sitesi üzerinden para kazanmak bir meslek haline dönüştü.Ticari web sitelerinin yanı sıra bir ürün satmadan da web sitesinden para kazanmak mümkündür.

Detay

Kararı Kim Verir?

Bırakın sadece kadınları hedefleyen markaları, erkeklerin giyim tercihi bile çoğunlukla kadınlar tarafından yapılır. Pazarlamacı için, “kadını anlamak” sadece pazarın bir kesimini anlamak işi değildir. Kadınları anlamak, satın alma davranışlarını anlamak için bir zorunluluktur.

Detay

Sanal alem

Twitter ve Facebook gibi siteler, tüketicilerin şikayetlerini duyurma mecraları oldu. Kimin şikayeti varsa bu sitelerde kendi sesini kolayca duyurabiliyor artık. Geçen gün bir meslektaşım anlattı, yeğeni büyük bir elektronik mağazasından bir akıllı telefon almış. Mağazadan çıktığı anda aldığı telefonun bozuk olduğunun farkına varmış. Mağazaya dönüp telefonu değiştirmek istemiş fakat isteğini kabul ettirememiş; meslektaşımdan yardım istemiş. Bir Twitter hesabı açmışlar ve ilk tweet olarak yaşanan olayı yazmışlar. Daha dakikalar geçmeden, söz konusu markanın genel müdürlüğünden arayıp telefonu değiştireceklerini söylemişler.

Detay

Gerçek Lider

Narsistlerin saldırgan bir yapıları vardır, eleştiriye tahammülleri yoktur; başkalarından duymak istedikleri tek söz, kendilerinin ne kadar mükemmel olduğudur, aksini söyleyene saldırılar. Narsist liderlerle çalışmak son derece zor bir deneyimdir. Sevgi, fedakârlık, paylaşım gibi değerlerle hiç ilgileri olmayan; istekleri gerçekleşmeyince saldırganlaşan ve duygusal tacize başvuran bir yöneticiyle çalışmak acı vericidir. Narsistlerin empati kurma yetenekleri yoktur. Uzun vadede başarılı olamamalarının sebebi budur. Empatinin olmadığı bir yerde kalıcı bir liderlik olmaz; çünkü başarı tek başına elde edilen bir sonuç değildir.

Detay

Reklam da B2B Pazarlama

Bir şirketin bireyler yerine şirketlere satış yapmasına, İngilizcede Business to Business (B2B) denir. B2B dünyasının kendine özgü dinamikleri vardır. Her şeyden önce bir şirket satın alma yaparken, bireylerden farklı olarak, çok daha iyi bilgi toplar, ince eleyip sık dokuyarak kimi zaman ihaleler açıp farklı teklifleri değerlendirerek en iyi fiyatı ve en uygun koşulları elde etmeye çalışır. Büyük şirketlerin sadece bu konularda uzmanlaşmış, içinde birçok uzmanın çalıştığı “satın alma” bölümleri vardır. Bu bölümde çalışanların bütün çabası, satın aldıkları ürün ve hizmetleri en iyi koşullarda satın almaktır.